Gry Mocno Angażujące

O PROJEKCIE

Gry Mocno Angażujące jest to projekt skierowany do osób pracujących z młodzieżą: nauczycieli, pracowników młodzieżowych i wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz innych osób wspierających rozwój osób młodych - w instytucjach kultury czy innych placówkach.  Projekt realizowany od 1.04.2019 do 30.11.2019 ma na celu przeszkolenie 20 osób z tworzenia i wykorzystywania w swoich działaniach scenariuszy gier miejskich. Wezmą też udział w warsztatach ułatwiających przygotowanie i przeprowadzenie interesujących gier miejskich, dostosowanych do potrzeb różnych grup - warsztaty aktorskie, warsztaty techniczne, warsztaty z grafiki z elementami promocji. Oprócz warsztatów i wiedzy pozyskanej podczas uczestnictwa rezultatami będą stworzone przez uczestników 3 scenariusze gier dostosowanych do potrzeb młodzieży w wieku 13-19 lat, jest to swoiste podsumowanie nabytych umiejętności, sprawdzenie ich w praktyce, a także zrealizowanie dla 80 osób młodych aktywnych i wciągających zajęć w celu oderwania ich od komputera, przekazania wiedzy jak i rozwoju kompetencji społecznych i postaw obywatelskich.

KOGO SZUKAMY?

Do udziału w projekcie poszukujemy osób pracujących z młodzieżą, zarówno w edukacji formalnej, jak i pozaformalnej. Jeśli jesteś nauczycielem, pracownikiem młodzieżowym lub wolontariuszem organizacji pozarządowej czy instytucji kultury – możesz wziąć udział w projekcie. Nieważne, czy pracujesz z młodzieżą od 2 miesięcy, czy od 20 lat!

Poszukujemy osób, które chcą poznawać nowe narzędzia i wdrażać je w codziennej pracy oraz są zmotywowane do rozwoju swoich umiejętności.

Udział w projekcie daje możliwość zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych, które uczestnicy zdobędą podczas tworzenia scenariusza oraz realizacji gier miejskich w przestrzeni Lublina.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Grafika z elementami promocji – 12 h

 • pozyskiwanie grafik a prawa autorskie,
 • podstawy obsługi programów graficznych,
 • przygotowanie materiałów do druku,
 • gra miejska social mediach (tworzenie angażujących postów, krótkie filmiki reklamowe, kampanie społeczne w serwisach społecznościowych)
 • przygotowanie materiałów graficznych do konkretnych

Projektowanie gier miejskich – 12 h

 • teoria tworzenia gier miejskich
 • jak wykorzystać otoczenie (miejsce realizacji gry)
 • jak projektować ciekawe zadania dostosowane do wieku graczy
 • jak zaplanować kostiumy i materiały potrzebne do gry
 • tworzenie wstępnych scenariuszy gier miejskich - warsztaty

Warsztaty wykonywania instalacji artystycznych - Maszyn Newtona – 8h

 • przybliżenie wykorzystania nauki w sztuce,
 • niekonwencjonalnego podejścia do nauki i sztuki,
 • przybliżenie nurtu artystycznego steampunk/cyberpunk,
 • warsztat praktyczny - własnoręczne wykonanie przestrzennej formy przy wykorzystaniu podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego.

Warsztaty kostium i charakteryzacja – 8 h

 • podstawowe narzędzia,
 • jak sobie radzić bez profesjonalnych produktów,
 • skąd czerpać inspiracje,
 • podstawy szycia,
 • warsztat praktyczny: tworzenie postaci do konkretnego scenariusza gry, np. diabła, starszej kobiety - wedle potrzeb

GDZIE? KIEDY?

Wszystkie warsztaty i spotkania odbędą się w Lublinie, ul. Probostwo 34.

Szkolenie odbędzie się między 20 maja a 30 czerwca 2019 roku. Szczegółowy harmonogram ustalimy wspólnie z Wami podczas spotkania organizacyjnego. Doświadczenie nam podpowiada, że będą to głownie późne popołudnia oraz weekendy.

Realizacja stworzonych gier miejskich będzie miała miejsce we wrześniu i październiku 2019 roku. Wakacje to czas ewentualnych spotkań w celu dopracowania szczegółów – na pewno nie będzie to kolidować z planami wyjazdowymi.

KONTAKT

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Ze stworzonego podczas projektu narzędzia możecie korzystać również po jego zakończeniu. Wszystkie powstałe w ramach projektu elementy, np. stroje, instalacje, itp. będą możliwe do nieodpłatnego wypożyczenia.

Stwórz z nami Gry Mocno Angażujące!
Jesteś zdecydowany? To super! Wypełnij formularz: . Skontaktujemy się z Tobą!
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Pytaj śmiało!
Pisz: gma@artofscience.org.pl
Dzwoń: 508-159-020, 515-166-125

FORMULARZ REKRUTACYJNY

Dane kontaktowe: 

Doświadczenie w pracy z młodzieżą:

Jestem osobą pracującą z mlodzieżą? (nauczyciel, pedagog, pracownik lub wolontariusz organizacji pozarządowej lub instytucji kultury, itp.)

W jakiej placówce/ organizacji/ instytucji obecnie pracujesz z młodzieżą?

Od jakiego czasu pracujesz z młodzieżą?

Czy pracujesz z młodzieżą o mniejszych szansach, zagrożoną wykluczeniem społecznym?

Czy w swojej pracy zdarzyło Ci się kiedykolwiek wykorzystywać grę miejską?

W jaki sposób wykorzystasz zdobytą podczas projektu wiedzę w dalszej pracy z młodzieżą?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

DOFINANSOWANE

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.