8. INTERAKTYWNY PIKNIK WIEDZY

Zapraszamy do naszego stoiska podczas DNIA ODKRYWCÓW – 8. INTERAKTYWNY PIKNIK WIEDZY

Ciekawostki i pokazy naukowe z astronomii, robotyki, interaktywne eksperymenty z fizyki, chemii, matematyki, a także prezentacje historyczne, geologia i paleontologia.

W tym roku miasteczko piknikowe, zlokalizowane będzie jak zwykle w centrum Rzeszowa, w okolicach Rzeszowskiego Zamku.

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes” i firma Polimedia, organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Dzień Odkrywców” - Interaktywny Piknik Wiedzy. Celem imprezy, organizowanej w formie rodzinnego pikniku jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej w przystępny i atrakcyjny sposób. Odbyło się dotychczas 7 edycji, które w latach 2010-2016 zgromadziły liczne rzesze pasjonatów nauki i techniki.

Wśród uczestników – wystawców dominują instytucje i organizacje działające w obszarze edukacji nieformalnej oraz uczelnie wyższe i koła naukowe. Liczną grupę uczestników stanowią firmy lotnicze oraz branża energetyczna. Swoją działalność prezentują także organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne związane z edukacją i popularyzacją wiedzy. Wystawcy przyjeżdżają na Piknik do Rzeszowa z całej Polski: Warszawy, Krakowa, Gdyni, Wałbrzycha, Łodzi, Białegostoku. Najliczniej reprezentowane jest oczywiście Podkarpacie. Uczestnikami były też ekipy z Belgii, Ukrainy i Węgier.

Przedsięwzięcie, co roku cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa i regionu. Przez teren Pikniku w ciągu 7 godzin trwania imprezy przewija się szacunkowo kilka tysięcy osób. Przybywają zarówno grupy zorganizowane ze szkół jak i całe rodziny.